Czech English

Název souboru

  Velikost Datum Verze Kategorie
  download Závody na suchu
Karta_jedince_kary.pdf
27 kB 14.06.2008    
  Download... Závody na suchu
Karta_jedince_kary.doc
33 kB 14.06.2008    
  Download... Pulling
Karta_jedince_pulling.pdf
27 kB 14.06.2008    
  Download... Pulling
Karta_jedince_pulling.doc
33 kB 14.06.2008    
  Download... Sníh
Karta_jedince_snih.pdf
27 kB 14.06.2008    
  Download... Sníh
Karta_jedince_snih.doc
33 kB 14.06.2008    
  Download... Dogtrekking
Karta_jedince_dogtrekking.pdf
27 kB 14.06.2008    
  Download... Dogtrekking
Karta_jedince_dogtrekking.doc
33 kB 14.06.2008    

Podkategorie

Pracovní certifikát je udělen na základě zkoušek z výkonu psa.  Opravňuje k zařazení psa  nebo feny do třídy pracovní na všech druzích výstav konaných pod záštitou FCI. Certifikát je udělen za splnění podmínek pracovního výkonu psa, nebo feny v jednotlivých specializacích, a to:

 

+ Pulling dog (PD) – splnění podmínek v disciplíně tah břemene 

 

-sáně a sníh – 7 násobek hmotnosti psa/feny

-vozík – 15 násobek hmotnosti psa/feny

-vozík a koleje – 30 násobek hmotnosti psa/feny

Všechny výkony musí být dosaženy v rámci organizovaného závodu a současně v předepsaném čase. Nebude brán zřetel na dodatkové pokusy a pokusy mimo soutěž.

 


+ Trekking dog (TD) - splnění podmínek v disciplíně dogtrekking

Jeden pes/fena = 200 km. Výkon musí být dosažen minimálně v průběhu jednoho roku a maximálně v průběhu tří po sobě jdoucích let, a to pouze na oficiálně pořádaných závodech. Výkon musí být dosažen v pořadateli předepsaném čase. Započítány budou jen dokončené soutěže.


U kategorie Pulling  a Trekking bude jako doklad o splněných výkonech uznána jen pořadatelem ověřená kopie oficiálních výsledků závodu (pořadatelem podepsaná a orazítkovaná oficiální výsledková listina).


+ Sled dog (SD) - splnění podmínek v disciplíně saňový sport

 

Jeden pes/fena = 75 km v zápřahu se saněmi. Počítají se závody v zápřahu, pulka a skijöring. Nerozlišuje se sprint, mid a long. Výkon musí být dosažen minimálně v průběhu jednoho roku a maximálně v průběhu tří po sobě jdoucích let, a to pouze na oficiálně pořádaných závodech. Započítány budou jen dokončené soutěže. Jako doklad o splněných výkonech v této kategorii  bude uznána jen pořadatelem ověřená kopie oficiálních výsledků závodu (pořadatelem podepsaná a orazítkovaná oficiální výsledková listina). Současně bude pro každého psa spřežení vystaven doklad o jeho účasti ve spřežení.


Cart dog (CD) – splnění podmínek v disciplíně závody na suchu

Jeden pes/fena = 100 km. Počítají se závody Canicross, Scooter, Bikejöring a káry. Nerozlišuje se sprint a mid. Výkon musí být dosažen minimálně v průběhu jednoho roku a maximálně v průběhu tří po sobě jdoucích let, a to pouze na oficiálně pořádaných závodech. Započítány budou jen dokončené soutěže. Jako doklad o splněných výkonech v  této kategorii  bude uznána jen pořadatelem ověřená kopie oficiálních výsledků závodu (pořadatelem podepsaná a orazítkovaná oficiální výsledková listina). Současně bude pro každého psa vystaven doklad o jeho účasti.

 

 

 

 

 

Tvorba stranek pro chovatele